Družební obec Vrícko, okres Martin

19. 6. 2014

Dne 23. 7. 2011 se uskutečnila po předchozích telefonních rozhovorech historicky první návštěva slovenské delegace z obce Vrícko.

Pan starosta František Hideg spolu s kolegy ze zastupitelstva obce a zástupci Hasičského sboru obce Vrícko nás navštívili, abychom rozvíjeli přátelské mezinárodní vztahy ve všech směrech života našich obcí i samotných občanů. Zástupci obce Radkov jim oplatili návštěvu také ještě v roce 2011, a to 4. 11.

Po vzrušených debatách v zastupitelstvu obce Vrícko si vybrali naši obec na doporučení svého spoluobčana, který v naší obci dlouhá léta navštěvuje své vzdálené příbuzné. Toto byl počátek našeho partnerství, které bylo oficiálně stvrzeno rok poté 27. 7. 2012 vzájemnými podpisy Smlouvy.